TRENINGS- OG AKTIVITETSSENTER PÅ TYSNES

Deltakarrekord for Ramnanuten Opp 2016!

Med 72 deltakarer i Barneløpet, 45 i mosjonsklassen og 60 i konkurranseklassen vart det ny deltakarrekord på Ramnanuten Opp 2016.

 

Kl 1400 starta borna med løp løp på 1000 m t/r Tysnes kyrkje. I mål fekk dei velfortjente medaljer og is. Kl 1430 var det start hovudløp for alle som ikkje ville ha tidtaking. Kl 1530 starta konkurranseklassen.

 

Vinnar i dameklassen vart Pernilla Epland med tida 18:14. Dette er stor forbetring frå eiga vinnartid frå i fjor på 20:31. I herreklassen vann Geir Storetvedt Skaten med tida 16:13. Vinnartida til Jørgen Austvik frå i fjor på 17:03 vart dermed slått med 50 sekund!

 

Vinnarar av to festivalpass til Tysnesfest var Ina Tertnes og Andreas Brenne etter trekning.

 

Takk til alle deltakarar og arrangørar for vel gjennomført arrangement. Hold av onsdagen under Tysnesfest neste år for Ramnanuten Opp 2017!

 

Sjå reportasje frå Ramnanuten Opp 2016 her

Resultat kvinner

Navn

Pernilla Epland

Marita Nygård

Marita Lie Nesse

Sara Nathalie Dyrkolbotn

Brita Austvik

Åshild Økland

Turid Rekve

Ingvild Aase

Ina Tertnes

Solfrid Burkeland-Smith

Johanne Dalland

Mathilde Nødland

Irene Haugsbø

Camilla Christensen

Ingvild Hustad

Selma Blanco-Landeråen

Frøydis indergård

Anna H  Haugsgjerd

Elisabeth Hatteberg

Anette Kårstad

Camilla Sjøvold

 

 

 

 

Plass

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

Tot pl

11

18

29

33

37

38

40

41

43

45

46

48

51

53

54

55

56

57

58

59

60

Tid

18,14

19,26

22,25

23,12

23,43

24,01

24,27

24,34

24,50

25,12

25,22

25,37

26,05

26,24

27,02

28,11

28,58

31,24

33,22

33,23

33,36

Resultat menn

Navn

Geir Storetvedt Skaten

Arnfin Aadland

Jørgen Austvik

Stian Dahle

Torgeir Lunde

Johannes Heien

Anders Magnussen

Henrik Bauge

Håvard Heie Bjørndal

Johannes Haaland Haugsgjerd

Mathias Indrelid Haugen

Remy Andre Larsen

Daniel Dalland

Roy Dytkolbotn

Jan Erlind Innselset

Johannes Dalland

Trym Fredrik Blanco-Landeråen

Einar Hauge Hansen

Ludvig Sæle

Henrik Epland

Kjetil Østervol

Sjurd Sandvik Pedersen

Vegard Magnusen

Børge Pedersen

Lars Even Stue

Frank Hustad

Paul Råen

Matthias Brandt

Øyvind Engevik

Terje Sløgedal

Alex Lunde

Stein Høyland

Karl Morten Bårdsen

Per Verner Aase

Aron Haugsbø

Samuel Dalland

Sebastian Hamre

Kjetil Bakketun

Isak Haugsbø

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plass

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

Tot pl

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

12

13

14

15

16

17

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

30

31

32

34

35

36

39

42

44

47

49

50

52

Tid

16,13

16,27

16,53

16,58

17,02

17,07

17,11

17,56

18,07

18,12

18,20

18,39

18,43

18,43

18,48

18,49

19,37

19,56

19,59

20,13

20,22

20,23

20,28

21,14

21,40

22,02

22,28

22,29

22,34

23,15

23,22

23,26

24,07

24,43

25,08

25,34

25,46

25,57

26,22

KONTAKT OSS /

KART /

 © SvingenPuls Nettsida laga av: Bladet Tysnes Foto: Camilla Korsnes Foto