TRENINGS- OG AKTIVITETSSENTER PÅ TYSNES

Resultater Ramnanuten Opp 2018:

Ramnanuten Opp 2018 havna på ein nydeleg, varm sommardag. Dette gjorde nok at mange valgte stranda framfor fjellet denne dagen og deltakartalet gjekk noko ned frå året før.

 

Varmt men ellers flotte forhold gjorde at det vart løyperekord både i dame- og herreklassen.

Pernilla Epland vant dameklassen for 4. år på rad med tida 16:44. Erlend Gjerdevik Sørtveit debuterte i løpet med sterke 15:24.

 

Nytt for året var eigne ungdomsklassar for gutar og jenter u/ 16 år. Ekstra kjekt å sjå desse i aksjon, flott innsats!

 

Også i barneløpet t/r Tysnes Kyrkje var iveren stor, og det var mange stolte barn med velfortjent medalje og is etter målgang.

 

Med 56 deltakarar i barneløpet, 38 i mosjonsklassen og 53 i konkurranseklassane seier me oss godt fornøgd med årets gjennomføring og gler oss til 2019!

 

Tusen takk til dei gode sponsorane våre – utan dykk hadde det ikkje blitt Ramnanuten Opp!

- Lerøy/Sjøtroll

- Tysnes Bygg

- Haaheim Gaard

- Treco-Bil AS

- Ivyelli

- Tysnes Kraftlag

- Spar Tysnes

- Accountor

- Tysnes Breiband

- Andersland Bygg

- Tysnes Blomster & Interiør

Resultat kvinner

Navn

 

Pernilla Epland

Ingrid Wergeland

Ingunn Martinsen

Marita Lie Nesse

Renate Frugård

Gunn Skaugrud

Plass

1

2

3

4

5

6

Tid

16,44

22,46

22,52

23,31

27,39

28,50

Resultat jenter u/ 16 år

Navn

 

Julia Dyrset

Ingrid Aamoth

Mathilde Caldwell Nødland

Anna G Birkeland

Brita Austvik

Synne Gausdal Kvinlog

Tora Austvik

Mia Nesse

Michelle Loftskjær

Solveig Frugård Steffensen

Sigrid Frugård Steffensen

Iselin Nilsen

Plass

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Tid

24,29

24,49

25,45

26,40

27,09

27,19

27,25

28,16

28,31

28,37

32,59

35,22

Resultat menn

Navn

 

Erlend Gjerdevik Sørtveit

Jørgen Austvik

Johan Løve Gjersvik

Geir Storetvedt-Skaten

Håvard Heie Bjørndal

Anders Magnussen

Vegard H. Magnussen

Kristian Dyrset

Daniel Dalland

Frank Hustad

Einar Hauge Hansen

Børge Pedersen

Sivert Andersland Boge

Morten Solberg Anfinsen

Ruben Stokkenes-Kvamsdal

Arne J Boge

Sander Bakke

Øyvind Engevik

Christian Bakke

Atle Christensen

Pasi Pohjoisaho

Lasse Landberg

Gunnar Nilsen

Per Verner Aase

Ørjan Haugsbø

Knut Nesse

 

 

Plass

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

Tid

15,24

16,09

16,10

17,18

18,36

18,44

20,04

20,16

20,48

21,11

21,19

21,23

21,42

22,06

22,20

22,28

23,01

23,03

24,10

25,02

25,32

25,48

25,53

26,37

27,59

28,17

Resultat gutar u/ 16 år

Navn

 

Johannes Dalland

Kristoffer Andreassen

Fredrik S. Andreassen

Oliver Fagerbakk

Aron Haugsbø

Isak Haugsbø

Simon Haugsbø

Hans Martin Hansen

Philip Fagerbakk

Plass

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Tid

18,18

21,26

21,30

22,16

23,43

25,27

24,55

26,22

26,23

KONTAKT OSS /

KART /

 © SvingenPuls Nettsida laga av: Bladet Tysnes Foto: Camilla Korsnes Foto