TRENINGS- OG AKTIVITETSSENTER PÅ TYSNES

Resultater Ramnanuten Opp 2019:

For 5. år på rad sparka me i gang Tysnesfest med Ramnanuten Opp onsdag 10. juli. Sol og 18-19 grader var perfekte forhold for ein fin dag i løypa.

 

83 deltakarar i barneløpet, 71 i konkurranseklassane og 52 i mosjonsklassen. Dette var god auke frå året før og me seier oss godt fornøgd med oppmøte.

 

Jørgen Møklebust Austvik stakk av med seieren med ny løyperekord; 15:08. Erlend Gjerdevik Sørtveit (vinnar i 2018 og løyperekordhaldar) måtte sjå seg slått med tida 15:34.

Tysnesingen Johan Løve Gjersvik med sterk 3. plass; 16:11.

 

I dameklassen vann tysnesingen Marita Nygård med tida 20:26. Maren Bakken på sterke andre plass med tida 21:12, og Marianne Davanger på 3. plass; 22:46.

 

Blant gutar u/ 16 år vann Oliver Fagerbakk med rå tid; 19:16. Mathias Bakke på 2. fekk tida 21:22 og Kristian Brenne på 3. med tida 22:00.

 

Unge jenter viste styrke blant jenter u/ 16, og Anna Birkeland vann med tida 24:51. Henriette Bakke hakk i hæl på tida 25:18, og Bertine Landeraaen Hess med tida 27,44.

 

 

Tusen takk til sponsorane våre som gjer det mogleg å arrangere løpet:

• Lerøy Vest/Sjøtroll

• Spar Tysnes

• Accountor

• Andersland Bygg AS

• Tysnes Bygg AS

• Tysnes Blomster og Interiør

• Tysnes Kraftlag/BKK

• Tysnes Breiband/BKK

• Ivyelli

• Tysnes Råd og Regnskap (Arr. Barneløp)

Resultat kvinner

Navn

 

Marita Nygård

Maren Bakken

Marianne Davanger

Anne Kari Enes

Susanna Heggland

Julia Dyrset

Randi Sølvik

Marita Lie Nesse

Martha L Hess

Elisabeth Brevik

Irene Haugsbø

Hanna Iversen

Iren Westrum

Malene Nysæter

Guri Rekve

 

 

Plass

1

2

3

4

5

6

Tid

20,26

21,12

22,46

22,49

23,00

23,18

23,40

23,43

24,22

24,49

25,32

27,39

28,18

29,42

30,43

7

8

9

10

11

12

13

14

15

Resultat gutar u/ 16 år

Navn

 

Oliver Fagerbakk

Mathias Bakke

Kristian Brenne

Håvard Sølvik

Aron Haugsbø

Samuel Dalland

Leander Arnø

Philip Fagerbakk

Simon Haugsbø

Sebastian Hamre

Bastian Landeraaen Hess

Isak Haugsbø

Benjamin Bakke

Paul Hauge

August Dalland

Andreas Brenne

Trym Gjeraldstveit

Olav Næss Lunde

Filip Hagen

Sebastian Revne

 

 

Plass

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

Tid

19,16

21,22

22,00

22,18

22,25

22,40

22,47

23,06

23,27

23,38

24,14

25,12

26,03

26,08

26,22

27,41

29,07

29,08

30,04

31,49

Resultat menn

Navn

 

Jørgen Møklebust Austvik

Erlend Gjerdevik Sørtveit

Johan Løve Gjersvik

Geir Storetvedt Skaten

Anders Kjærevik

Johannes Dalland

Stian Bråten Johannessen

Torgeir Dalseth

Mathias Indrelid Haugen

Ivar Rekve

Gisle Nysæter

Stig Sivertsen

Anders Magnussen

Daniel Dalland

Magnus Otterstad

Richard Arnø

Magnus Ilstad Svandal

Oskar Dahle

Matthias Brandt-Hansen

Øyvind Engevik

Pål Amund Tysnes

Ole Sølvik

Alex Lunde

Lasse Landberg

Svein Erik Halhjem

Stein Høyland

Gunnar Nilsen

Christian Bakke

Bård Landeraaen Hess

Tore Johannes Matland

John Meinich-Bakke Waldeland

Plass

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Tid

15,08

15,34

16,11

16,25

16,57

18,01

18,06

18,13

18,17

18,33

18,36

19,07

19,08

19,13

20,12

20,29

21,01

22,58

22,59

23,12

23,33

23,41

23,44

24,35

24,44

26,16

26,25

26,52

28,22

29,05

30,03

Resultat jenter u/ 16 år

Navn

 

Anna G Birkeland

Henriette Bakke

Bertine Landeraaen Hess

Ingrid Aamoth

Marie Torheim

Plass

1

2

3

4

5

Tid

24,51

25,18

27,44

27,46

33,32

KONTAKT OSS /

KART /

 © SvingenPuls Nettsida laga av: Bladet Tysnes Foto: Camilla Korsnes Foto